Ostatnie wpisy

Szafran – czerwone złoto

Szafran to drogocenna roślina wykorzystywana w celach leczniczych od wieków.  Już 1500 lat p.n.e. znamiona...

Witamina D - suplementacyjny MUST HAVE!

Wyniki dotychczasowych badań oceniających stężenie witaminy D w różnych grupach wiekowych wskazują, że niedobór...

Markowe witaminy Aura Herbals

Oferta marki Aura Herbals poszerzyła się o nowe witaminy w kroplach, tym razem stworzone na oleju MCT. Produkty na...

Fucoidan - suplement przyszłości

Algi morskie, nazywane również glonami są organizmami jedno– lub wielokomórkowymi. Nadają się do spożycia...

Czytaj Bloga

Wiedza

Baza wiedzy dla wszystkich zainteresowanych prowadzeniem biznesu - dzielimy się swoim doświadczeniem, wiedza i przemyśleniami.

Szafran – czerwone złoto

Szafran – czerwone złoto

Szafran to drogocenna roślina wykorzystywana w celach leczniczych od wieków.  Już 1500 lat p.n.e. znamiona szafranu stosowano jako surowiec leczniczy. Wchodziły w skład recept zapisanych w starożytnym Papirusie Ebersa. Szafran był również ważnym elementem teriaku sporządzonego na zlecenie Nerona przez Andromachosa z Krety.W czasach obecnych, do produkcji neuraceutyków wykorzystywane są znamiona słupka szafranu (Stigma Croci), zawierające olejek eteryczny, którego głównym składnikiem czynnym jest safranal.
Czytaj dalej
Witamina D - suplementacyjny MUST HAVE!

Witamina D - suplementacyjny MUST HAVE!

Wyniki dotychczasowych badań oceniających stężenie witaminy D w różnych grupach wiekowych wskazują, że niedobór witaminy D ma już wymiar epidemii XXI wieku. W produktach żywnościowych witamina D występuje w niewielkiej ilości. Przede wszystkim obecna jest w produktach pochodzenia zwierzęcego, na przykład wątrobie i jajach, rzadko jednak jej podaż zaspokaja dobowe zapotrzebowanie stąd tak ważna jest suplementacja, szczególnie w przypadku diety pozbawionej produktów odzwierzęcych.
Czytaj dalej
Fucoidan - suplement przyszłości

Fucoidan - suplement przyszłości

Algi morskie, nazywane również glonami są organizmami jedno– lub wielokomórkowymi. Nadają się do spożycia bezpośredniego, a jednocześnie ze względu na bogactwo składników odżywczych są szeroko wykorzystywane w przemyśle suplementacyjnym i kosmetycznym. Dla mieszkańców Dalekiego Wschodu są elementem codziennej diety. Ze względu na ich prozdrowotne właściwości, w ostatnich latach zostały okrzyknięte mianem superfoods. Wśród jadalnych wodorostów morskich wyróżnić możemy m.in.: brunatnice, krasnorosty, sinice, zielenice i mikroalgi. 
Czytaj dalej