EKO Spirulina (200 g)

Spirulina to alga należąca do najstarszych form życia na Ziemi. Wieki temu była używana przez Azteków jako codzienne pożywienie, a dziś uważana jest  za kluczowy element azjatyckiej diety.

Szczegóły produktu

Najlepiej spożyć przed21.11.2023
Stawka podatku VAT23%
Certyfikat BIO / EKOSoil Association
Masa netto200 g
ProducentRainforest Foods
Kod EAN produktu5060213550414
Produkt dla wegan i wegetarian?Tak
Kraj / miejsce produkcji preparatuWielka Brytania

Głównym składnikiem odżywczym spiruliny jest stanowiące 60-70% białko. Zawiera ono wszystkie 8 niezbędnych aminokwasów egzogennych, czyli takich które musimy dostarczać wraz z pożywieniem. To czyni spirulinę świetnym źródłem białka. 

Spirulina firmy Rainforest Foods pochodzi z ekologicznych hodowli na jednej z wysp Morza Południowochińskiego. Stawy hodowlane zawierają naturalnie filtrowaną wodę. Po otrzymaniu odpowiedniej gęstości spirulina jest zbierana i suszona w odpowiedni sposób, chroniący ją przed utratą wartości odżywczych.

SKŁADNIKI:

100% sproszkowana ekologiczna spirulina (Arthrospira Platenis).

Produkt zawiera naturalnie występujące siarczany.

Składniki½ łyżeczki1 łyżeczka

Sproszkowana spirulina z certyfikowanych upraw

rolnictwa ekologicznego (Arthrospira Platenis)

2,5 g5 g

SPOSÓB UŻYCIA:

W pierwszym tygodniu pół (½) łyżeczki raz lub dwa razy dziennie w połączeniu z wodą, sokiem lub smoothie. Po pierwszym tygodniu można zwiększyć porcję do 1 łyżeczki.

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia  w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Stosowanie przez osoby przyjmujące leki tylko po konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

PRZECHOWYWANIE:

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać z dala od światła w temperaturze poniżej 30 °C.