EKO Spirulina 500 mg (200 tabl.)

Składnik preparatu to niebieskozielona alga, która zawiera wysokowartościowe białka roślinne, kwas gamma-linolowy (GLA), beta karoten, witaminy z grupy B (szczególnie B12) żelazo oraz chlorofil.

Szczegóły produktu

Najlepiej spożyć przed31.12.2023
Stawka podatku VAT8%
Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek200 szt.
Certyfikat BIO / EKOUSDA Organic
ProducentNOW Foods
Kod EAN produktu733739026989
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych)500 mg
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit)do 6 sztuk / dzień
Produkt dla wegan i wegetarian?Tak
Produkt wolny od glutenu?Tak
Kraj / miejsce produkcji preparatuUSA

OPIS:

Składnik preparatu to niebieskozielona alga, która zawiera wysokowartościowe białka roślinne, kwas gamma-linolowy (GLA), beta karoten, witaminy z grupy B (szczególnie B12) żelazo oraz chlorofil. Regularne stosowanie preparatu pobudza procesy przemiany materii (reguluje wydzielanie soków trawiennych) i jest doskonałym uzupetnieniem diety osób starszych, rekonwalescentów oraz wegetarian. Jest również zalecana w przypadku występowania wrzodów żołądkowych.

Spirulina jest jednym z nielicznych roślinnych źródeł witaminy B12, znajdowanego zazwyczaj tylko w tkankach zwierzęcych. Jedna łyżeczka do herbaty Spiruliny pokrywa dwa i pół razy zalecana dzienną dawkę tej witaminy. Naukowcy przypuszczają, że „manną” wędrujących Izraelitów, która pojawiła się w cudowny sposób i była opisana, ze smakuje jak „wafle zrobione z miodu” mogła być suchą formą przetrwalną Spiruliny. Choć możliwość ta jest tylko przypuszczeniem istnieją inne historycznie udokumentowane przykłady hodowli tego glonu jako ważnego źródła pożywienia. Przykładem tego są Aztekowie i Majowie.

SKŁAD:

Dzienna porcja:6 Tabletek (3 g)
Zawartość% wartości dziennej*
*procent dziennej wartości w założeniu 2,000 kalorycznej diety.
Kalorie10 
Tłuszcz0 g0%
Sód40 mg2%
Węglowodany< 1 g< 1%
Białko2 g4%
Witamina A 140%
Wapń 2%
Żelazo 10%
Witamina B-12 60%

SPOSÓB UŻYCIA:

Sposób użycia: 6 tabletek dziennie